ای قدس! تو آزاد می‌شوی...

10.22081/poopak.2023.74256

ای قدس! تو آزاد می‌شوی...

موضوعات


ای قدس! تو آزاد می‌شوی...

محمدرضا صادقی

کشور فلسطین، محل تولد، محل زندگی، محل عبادت و محل دفن تعدادی از پیامبران خداست. حضرت ابراهیم علیه السلام، حضرت سلیمان علیه السلام، حضرت موسی علیه السلام، حضرت عیسی علیه السلام،(1) حضرت یعقوب علیه السلام و... برای همین، یهودی‌ها، مسیحی‌ها و مسلمان‌ها به آن‌جا احترام می‌گذارند و فلسطین را سرزمینی مقدس می‌دانند.

این  کشور اسلامی ده‌ها سال پیش، به اشغال صهیونیست‌های ستم‌گر یهودی در آمد!

آنان با مظلوم‌نمایی و با اسم آواره و پناهنده، روی خاک پاک فلسطین پا گذاشتند؛ اما کم‌کم معلوم شد که چه نقشه‌هایی در سرشان دارند. انگلیسی‌های استعمارگر که در زمان جنگ جهانی دوم، کشور فلسطین را زیر نفوذ خودشان داشتند، به یک طراحی شیطانی دست زدند. به این ترتیب با حمایت انگلیس‌ها، صهیونیست‌ها خودشان را به عنوان صاحبان اصلی فلسطین، جا زدند! حالا فلسطینی‌های ستم‌دیده، سال‌ها با زور و شکنجه و اسارت و شهادت مردان و زنان و کودکان بی‌گناه‌شان روبه‌رو هستند و بسیاری از آن‌ها، از سرزمین مادری خود، دور و آواره‌اند.

اما امام خمینی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، فرمود: «اسرائیل باید نابود شود. مردم مظلوم فلسطین باید به خانه‌های خود برگردند و قبله‌ی اول مسلمان‌ها(2) برای همیشه آزاد و آباد باشد.»

برای همین است که ما نیز می‌گوییم: «ای قدس! ای قبله‌ی مظلوم ما! تو به زودی آزاد می‌شوی و ما آزادی‌ات را جشن خواهیم گرفت...»

 

  1. البته مسلمانان معتقدند حضرت عیسی علیه السلام به خواست خدا زنده است و یک روزی به همراه امام زمان علیه السلام به میان مردم برمی‌گردد.
  2. پیش از آن‌که کعبه برای نماز قبله‌گاه مسلمانان باشد، بیت‌المقدس قبله‌ی آن‌ها بود؛ اما در زمان حضرت محمدj به دستور خدا مسلمانان به سمت کعبه نماز خواندند.
CAPTCHA Image